E-xcursie | op zoek naar Griekse (fabel)dieren

Het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden is online altijd open. Klas 3A ging op excursie en speurde er met Google Street View naar (fabel)dieren in de tentoonstellingen over het oude Griekenland.
Laura vertelt over haar belevenissen. ‘In ons groepje hebben we de taken verdeeld. Iemand liep rond in het museum, iemand anders stelde de vragen en weer een andere leerling noteerde de antwoorden. De vragen gingen bijvoorbeeld over afbeeldingen op oude vazen of beeldjes. Het groepje met de meeste (goede) antwoorden kreeg een prijs in het vooruitzicht gesteld. Ik vond de opdracht heel leuk, want het was origineel en we konden goed met elkaar samenwerken.’

Hieronder volgt een opdracht die Laura en haar groepje ook heeft gedaan:

Ga naar de Griekse zaal op de eerste verdieping door in Google Street View rechts in het scherm op de verticale rij (met een 0, een 1 en een 2) op 1 te klikken. Je komt gelijk in een andere ruimte met weer een blauwe achtergrond. In deze zaal zijn veel vazen en standbeelden te zien. Ga in het midden van de ruimte op zoek naar het enige standbeeld van een dier.
Welk dier heb je gevonden?

Wil je ook speuren naar Griekse (fabel)dieren of de tentoonstellingen van het Rijksmuseum van Oudheden bezoeken? Kijk op: https://www.rmo.nl/uw-bezoek/activiteiten/rmo-thuis/