Eerste prijs voor Thomas en Andrew

Dinsdag 14 maart vond de finale van landelijke geschiedenisquiz plaats in Dordrecht. Andrew en Thomas uit klas 6 zijn als eerste geëindigd. Een topprestatie, er deden 25 scholen mee.

Dordrecht is een prachtige stad met een rijke historie en het programma begon met een informatieve stadswandeling en een museumbezoek. Na de lunch kon de finale beginnen. Er waren drie vragenrondes van elk 10 vragen met tussendoor muziekvragen. Er waren vragen over Dordrecht, de wereldpolitiek, middeleeuwse scheldwoorden etc. etc.

Het was een spannende wedstrijd. In de eerste en tweede ronde lagen Andrew en Thomas al goed op koers, maar de derde ronde gaf de doorslag. Thomas en Andrew mochten de wisselbeker in ontvangst nemen. Ook ontvingen beiden een boek en een jaarabonnement op het Historisch Nieuwsblad.