Home > Nieuws > Finale schaaktoernooi Stichting het Zelfstandig Gymnasium (SHZG)

Finale schaaktoernooi Stichting het Zelfstandig Gymnasium (SHZG)

dinsdag 4 juni 2019

Schaakverslag finaledag
Geschreven door: Mick van Randtwijk (5a)
Datum: 3 juni 2019

We kwamen aan bij het Trinitas Gymnasium in Almere. We werden hier ontvangen door de andere drie teams die de finale hadden gehaald, het Barlaeus Gymnasium, het Praedinius Gymnasium en natuurlijk de organisator Trinitas Gymnasium. We werden net zoals in de voorrondes ingedeeld op round-robin (iedereen speelt een keer tegen elkaar). Bij team schaken speelt ieder voor zich, waarbij het gezamenlijke resultaat telt. Als er bijvoorbeeld door 4 spelers wordt gewonnen en door 2 verloren geeft dat hetzelfde resultaat als wanneer iedereen wint. Alleen bij een gelijkstand wordt gekeken naar het aantal individuele overwinningen. Voor dit toernooi hadden de spelers een halfuur met 10 seconde per zet erbij. We waren met 7 spelers en daarom hadden we besloten de opstelling te rouleren. We moesten de eerste ronde tegen het Barlaeus Gymnasium en daarbij kozen we voor de opstelling Mick, Bas, Dorian, Oscar, Robert en Maurits. Het Barlaeus Gymnasium was iets te sterk voor ons, we verloren met 1½-4½. Hierbij kwam Oscar in een interessant eindspel van een toren tegen een loper en een paar pionnen, wat remise (de schaakterm voor gelijkspel) werd. In deze ronde speelde het Trinitas Gymnasium tegen het Praedinius Gymnasium, wat leidde tot een krappe zege voor het Trinitas Gymnasium met 3½-2½. Deze wedstrijd was van groot belang voor de winnaar, Trinitas, omdat ze hierdoor hun directe concurrent, Praedinius Gymnasium, voor konden blijven. In de tweede ronde kozen we voor de opstelling Mick, Bas, Dorian, Oscar, Pepijn en Maurits. We moesten tegen het Praedinius Gymnasium, waartegen we net met 4-2 verloren. Bas kwam na een spannende aanvalspartij ineens in een eindspel met een toren en twee pionnen tegen een toren en wist die makkelijk te winnen. Mick had deze ronde veel moeite om te winnen, we kwamen allebei in tijdnood (de tegenstander had ongeveer nog een halve minuut over en Mick twee minuten), maar Mick wist toch te winnen. In de derde ronde kozen we voor de opstelling Mick, Bas, Dorian, Oscar, Pepijn en Robert. We voelden de bui al een beetje hangen, we moesten tegen de nummer 1, Trinitas Gymnasium, en als team hadden we nog geen resultaat gehaald. Het werd echter 3-3, wat een erg sterk resultaat was. Die ronde hadden we misschien zelfs nog wel kunnen winnen, dus we kunnen zeker zeggen dat het Gymnasium Apeldoorn bij de top 4 van de zelfstandige gymnasia van Nederland hoort.

  • Olympiadeschool_Gymnasium Apeldoorn
  • reabordjesA4-5-2018.indd
  • Gymnasium Apeldoorn 2016-2017
  • Prep centre logo_CMYK
  • Gezonde school