Home > Nieuws > Gymnasium Apeldoorn door naar volgende ronde van het schaaktoernooi van de zelfstandige gymnasia

Gymnasium Apeldoorn door naar volgende ronde van het schaaktoernooi van de zelfstandige gymnasia

woensdag 6 februari 2019

Maandag 4 februari hebben Mick, Bas, Oscar, Dorian, Pepijn en Maurits de voorronde van het schaaktoernooi van de Stichting Het Zelfstandig Gymnasium gewonnen. Er waren 4 poules van 6 teams. Gymnasium Apeldoorn zat in poule D en heeft de poule gewonnen. Er zijn nu nog 4 teams over voor de eindstrijd (de 4 winnaars van elke poule). Het toernooi werd gespeeld op het Sint-Oelbert Gymnasium in Oosterhout. Poule D bestond uit teams van:

 1. Het Zuider Gymnasium
 2. Gymnasium Bernrode
 3. Willibrord Gymnasium
 4. Stedelijk Gymnasium ’s Hertogenbosch
 5. Sint-Oelbertgymnasium
 6. Gymnasium Apeldoorn

Lees hieronder het verslag van de wedstrijd:

We kwamen aan bij het Sint-Oelbertgymnasium in Oosterhout. Een school met ongeveer 700 leerlingen en een gebouw dat bijna twee keer zo groot is als ons gymnasium. We waren ingedeeld in Poule D, waar we tegen 5 andere gymnasia speelden. We speelden Round-robin, wat betekent dat elk team een keer tegen elkaar speelt. Bij teamschaken speelt ieder voor zich, waarbij het gezamenlijke resultaat telt. Als er bijvoorbeeld door 4 spelers wordt gewonnen en door 2 spelers wordt verloren geeft dat hetzelfde resultaat als wanneer iedereen wint. Alleen bij een gelijkstand wordt gekeken naar het aantal individuele overwinningen. De opstelling luidde Mick, Bas, Oscar, Dorian, Pepijn en Maurits. We begonnen in de eerste ronde erg goed, we wonnen namelijk met 5-1. Daarna ging het ons wat moeilijker af met een 4-2 overwinning. Ronde 3 was een spannende ronde, waarbij het op de meeste borden gelijk op liep. Oscar had een klein gelukje doordat zijn tegenstander remise (voor de niet schakers, dat betekent gelijkspel) aannam in een verloren stelling. Uiteindelijk konden we de overwinning net pakken met 3½-2½. Ronde 4 was een makkelijke wedstrijd op elk bord, wat ertoe leidde dat we allemaal wonnen. De laatste ronde was een echte finaleronde. We moesten tegen Gymnasium Bernrode, die tot nu toe ook alles gewonnen had en een overwinning was nodig om door te gaan naar de halve finales. We konden al redelijk snel drie overwinningen opschrijven voor de wedstrijden van Bas, Oscar en mijzelf. Daarna ging het echter minder makkelijk met twee verliespartijen van Maurits en Pepijn. De laatste partij van Dorian werd dan ook de beslissende, waarbij Dorian op een gegeven moment in een iets mindere stelling een dame cadeau kreeg, waardoor de overwinning binnen was. Een succesvolle dag was het waarbij Bas 4 ½ uit 5 haalde, Oscar 3½ uit 5, Dorian 5 uit 5, Pepijn 3 uit 5, Maurits 1½ uit 5 en ikzelf 5 uit 5.

Mick van Randtwijk (5A)

 

 

 

 

 • Olympiadeschool_Gymnasium Apeldoorn
 • reabordjesA4-5-2018.indd
 • Gymnasium Apeldoorn 2016-2017
 • Prep centre logo_CMYK
 • Gezonde school