Home > Nieuws > Kik Hoekjen (15) van het Gymnasium Apeldoorn valt op tijdens mondiale scheikundewedstrijd in Botswana

Kik Hoekjen (15) van het Gymnasium Apeldoorn valt op tijdens mondiale scheikundewedstrijd in Botswana

dinsdag 8 januari 2019

Kik Hoekjen plaatste zich voor het International Junior Science Olympiad in Botswana. Liefst drieduizend leerlingen probeerden een van de zes plekken in het Nederlands team te behalen. Uit De Stentor van 24-12-2018

Zo zit in je volle concentratie voor een internationale scheikundewedstrijd en een dag later loop je tussen de wilde dieren van Botswana. Het overkwam Kik Hoekjen uit Epe, die mee mocht doen aan International Junior Science Olympiad.

Het gaat om een internationale wedstrijd voor de allerbeste leerlingen tot 15 jaar op het gebied van natuurkunde, scheikunde en biologie. Hoekjen was een van de zes Nederlanders die naar Gaborone mocht afreizen. Hij zit in de vierde klas van het Gymnasium Apeldoorn. Het avontuur begon voor hem in de klas tijdens de landelijke voorronde.

Eindronde
,,De scheikunde docent, Cees Kamp, spoorde mij aan om mee te doen. Ik kwam als winnaar uit de bus en als enige van de school mocht ik naar de nationale eindronde in Nijmegen. Samen met 23 geselecteerde leerlingen uit Nederland kreeg ik een toets met open vragen en drie practica. Het was geweldig om na afloop te horen dat ik één van de winnaars was. Ik was totaal overrompeld en kon het niet bevatten.’’

Met de trip naar Afrika in het vooruitzicht wachtte Kik nog een heel programma. ,,Er waren oefendagen voor ons team’’, legt de 15-jarige uit. ,, Met de vijf andere leerlingen en vier begeleiders brachten we een bezoek aan diverse Hogescholen. Omdat Nederland bekend staat om haar uitstekende kennis van practica, lag onze focus op het oefenen van proeven. Maar de dagen waren ook bedoeld om elkaar beter te leren kennen en de samenwerking te bevorderen.”

Safari
In Botswana vlogen de dagen voorbij. Hoekjen: ,,Contact met de buitenwereld was daar niet toegestaan. Ik heb dat eigenlijk niet gemist. Ik was alleen maar met de wedstrijd bezig en op de momenten dat er geen toetsen waren, werden er leuke dingen zoals safari’s tussen de wilde dieren.’’

De reis is voor Kik een onvergetelijke ervaring geweest. ,,Ik ben erg blij dat de school mij deze kans heeft gegeven. Ik heb ontzettend veel geleerd, talrijke nieuwe vrienden gemaakt en ook nog een eervolle vermelding gekregen. Dat laatste is een waardevolle toevoeging aan mijn CV, en zeker een pré voor de toekomst.’’

Studeren
Wat de gymnasiumleerling wil gaan studeren weet hij nog niet. ,,Het liefst ga ik de techniek in. Ik houd van creatief bezig zijn en daarbij past bijvoorbeeld een studie werktuigbouwkunde. Gelukkig heb ik nog bijna drie jaar, dus genoeg tijd om me te oriënteren”, aldus Hoekjen.

Scheikundedocent Cees Kamp is trots op wat Hoekjen heeft bereikt. ,,Kik belde me op de terugweg vanuit Nijmegen met het goede nieuws. Hij kon bijna geen woorden uitbrengen en had totaal niet verwacht dat hij zou winnen. Voor mij kwam dit niet als een verrassing. Kik is een toegewijde leerling, naast een groot intellect en zijn talent voor deze vakken, heeft hij deze wedstrijd zeer zorgvuldig voorbereid.’’

Kik Hoekjen 4e van Nederland op de International Junior Science Olympiad (IJSO)

 

Kik Hoekjen naar de IJSO in Botswana

  • Olympiadeschool_Gymnasium Apeldoorn
  • reabordjesA4-5-2018.indd
  • Gymnasium Apeldoorn 2016-2017
  • Prep centre logo_CMYK
  • Gezonde school