Home > Nieuws > Landelijke geschiedenisquiz

Landelijke geschiedenisquiz

maandag 9 december 2019

7 december j.l. was de finale van de Landelijke GeschiedenisQuiz. Na een gastvrije ontvangst in Zaltbommel en een mooie stadswandeling, vond de finale plaats in de goed gevulde Gasthuiskapel. Er deden dit jaar 28 teams mee! In de finale zijn Bram en Cas 5e geworden van 30 teams!

Finale Landelijke Geschiedenisquiz

Op zaterdag 7 december was de finale van de Landelijke Geschiedenisquiz in Zaltbommel. Wij hadden verwacht dat we gewoon een stel vragen moesten beantwoorden en dan weer naar huis mochten. Er was echter een heel programma in Zaltbommel. De dag begon om 11:00 uur in de Sint-Maartenskerk met een vrij matige en cliché toespraak van een wethouder. Daarna kregen we een rondleiding. Tijdens de rondleiding hoorden we veel over de geschiedenis van Zaltbommel. Hoe de stad floreerde in de middeleeuwen, hoe de stad de Tachtigjarige Oorlog meemaakte en belangrijke personen, die in Zaltbommel hebben geleefd, kwamen vooral aan bod. Je moest dit allemaal goed onthouden, omdat er later vragen over gesteld konden worden in de quiz. Zeker niet onbelangrijk: om 12:30 was de lunch. Vanaf 13:00 was de quiz zelf. Gelukkig mochten we die in tweetallen maken. De quiz bestond uit 30 vragen, gelijkmatig verdeeld over drie rondes. De vragen zijn vrijwel altijd ‘weetjes’-vragen: je moet het antwoord maar net weten. Daarom kun je je ook niet echt voorbereiden op een wedstrijd zoals deze. De meeste vragen waren multiple gok-vragen, dus dat scheelde weer. Nadat een tienkoppige jury de antwoorden heeft nagekeken, krijgen de deelnemers de juiste antwoorden te zien en de tussenstand te horen. We hadden het gevoel dat de eerst ronde desastreus was verlopen voor ons. De tweede ronde ging beter en we dachten veel goed gemaakt te hebben in de derde ronde. Direct na de quiz was de prijsuitreiking. We verwachtten niet heel hoog te eindigen, meer in de middenmoot of zelfs daaronder. We zaten echter met stijgende verbazing te luisteren, toen we bij de top-5 aankwamen en het Gymnasium Apeldoorn nog niet opgenoemd was. We waren dan ook enorm blij verrast, toen we naar voren geroepen werden, omdat we vijfde van de 28 deelnemende teams waren geworden. We hadden de top-10 als doel gesteld en we zijn uiterst tevreden met dit prachtresultaat.

Het was een leuke ervaring en volgend jaar doen we zeker weer mee. Dan gaan we op jacht naar een podiumplek.

Bram Kooijman en Cas Hoekstra
4C/4.ges1

Meer lezen

https://nl-nl.facebook.com/landelijkegeschiedenisquiz/

  • Olympiadeschool_Gymnasium Apeldoorn
  • reabordjesA4-5-2018.indd
  • Gymnasium Apeldoorn 2016-2017
  • Prep centre logo_CMYK
  • Gezonde school