De Mond der Waarheid

Tijdens de Romereis hebben de leerlingen uit klas 6 vele kerken bezocht. Zo ook de Santa Maria in Cosmedin, in de buurt van Tibereiland. Cosmedin is vermoedelijk afgeleid van het Griekse ‘kosmein’ (versieren) of kosmos (sieraad). De kerk heeft een campanile, een klokkentoren van 7 verdiepingen. Binnen ligt een prachtige cosmatenvloer, gemaakt van verschillende kleuren marmermozaïeken.

Voor de kerk staan vaak lange rijen bezoekers, dat is vooral te danken aan de Bocca della Verità, De Mond der Waarheid, een putdeksel uit de Romeinse Oudheid. De Bocca staat in het voorportaal van de kerk en wordt beschouwd als leugendetector. Wanneer iemand die gelogen heeft zijn hand in de mond van het beeld steekt, zal zijn hand worden afgebeten. Hoe zou het zijn afgelopen met meneer Verasdonck?

Meer zien van de Romereis? Scan de QR-code en bekijk het verhaal op Instagram.