Veldwerk in Orvelte

Afgelopen dinsdag (9 april) is klas 3 op excursie geweest naar Orvelte in Drenthe. Dit in het kader van de vorming van het landschap, archief van de aarde en een samenvatting van de afgelopen drie jaren aardrijkskunde op ons Gymnasium. De leerlingen hebben een wandeling door het Drentse landschap gemaakt en deze met behulp van (kijk)opdrachten geobserveerd. Naast deze observaties hebben ze ook grondboringen uitgevoerd en dus naar de bodem van het Drentse landschap gekeken.  

Lies uit 3B heeft een stukje geschreven over de excursie:

We gingen met de derde klas op 9 april naar Orvelte. Daar gingen we heen om veldwerk te doen en om een postentocht te lopen. Bij het veldwerk gingen we de grondsoorten bij een es en een beek onderzoeken waar twee totaal verschillende grondsoorten lagen. Dit deden we onder begeleiding van verschillende docenten en een medewerker van de IVN. Nadat we de grond in een goot hadden gelegd moesten we de verschillende grondsoorten bepalen en de zuurtegraad meten aan de hand van een pH-meting. We hebben ook een wandeltocht gedaan over de verschillende Drentse landschappen. Dit was een leuke tocht over verschillende gebieden in Orvelte zoals een oude stad en een groot veenwinstgebied. Bij de verschillende posten zaten verschillende opdrachten die we moesten uitvoeren zoals verschillende planten zoeken zoals veenmos. Bedenken waar de oude stad voor werd gebruikt en toltarieven bekijken en bedenken waarom er dan tol werd geheven op die weg. Het was heel leerzaam en interessant.

Groetjes,
Lies
Klas 3B