Bas wint zilveren medaille in Japan

Bas Capel heeft bij de Internationale Wiskunde Olympiade in Chiba, Japan, een zilveren medaille behaald. “Bij de eerste opgave had ik geen idee wat ik met het gevraagde aan moest, dus ben ik maar dingen uit de gegevens gaan afleiden. Daardoor vielen alle puzzelstukjes al snel op zijn plek en had ik nog ruim een half uur om een begin te maken met de volgende opgave. Voor het vinden van de volledige verzameling oplossingen heb ik 1 punt weten te behalen, wat uiteindelijk medebepalend was voor mijn zilveren medaille.”

Aan de Internationale Wiskunde Olympiade doen meer dan honderd landenteams mee. De deelnemers kregen twee dagen lang drie opgaven die ook voor professionele wiskundigen nog behoorlijk lastig kunnen zijn. Zij kregen steeds vier en een half uur de tijd om de opgaven op te lossen.

Meer lezen over de Internationale Wiskunde Olympiade: https://wiskundeolympiade.nl/voorpagina/nieuwsarchief/272-unieke-teamprestatie-nederland-bij-internationale-wiskunde-olympiade